| Vdariusbubu a întrebat:

Am inceput sa fac exercitii fizice acasa, cu un set de fitness. Am observat ca bratul stang este putin mai slab dezvoltat decat cel drept ( asta se poate datora si faptului ca am avut mana stanga in ghips 3 saptamani, anul trecut, si am facut absolut totul cu mana dreapta ). De fiecare data fac cu 50% mai multe repetari la stanga decat la dreapta, de ex dreapta-10 rep., stanga-15 rep. Cam in cat timp nu se va mai vedea diferenta intre bicepsi? Mentionez ca sunt DREPTACI!
P.S.: Fac asta cam de vreo 2 saptamani si nu se vede diferenta la marime, dar simt ca am aceeasi forta in ambele brate. Este normal? big grin

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| andreiadn a răspuns:

Pai dac ai avut-o in ghips e normal sa o ai mai subtire sau sa nu ai forta tot asa, si in 2 saaptamani nici nu are cum sa se vada ceva