| anonim_4396 a întrebat:

De ce sa nu poluam apa

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| mariusres a răspuns:

Daca ai invatat la scoala despre circuitul apei in natura ar trebui sa-ti dai repede seama. apa pe care o tragi la WC e apa pe care o vei bea in viitor. apa in care arunci deseuri e apa cu care te vei spala maine pe fata. bine, exista filtre, dar in esenta vorbim de aceleasi molecule de H2O.

15 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Inchipuie-ti ca, mai tarziu va trebui sa bei din apa poluata (chiar de tine)! Iti "surade", nu?
Ce nu doresti tie, sa nu faci nici altora!

| kh1ss a răspuns:

Da de ce sa poluezi apa? stii cum e? cum iti asterni... asa dormi... cum spune si "bula" ai sa bei apa poluatawinking

| leluc a răspuns:

Poluare = boala...=durere, chin .....cam de asta

| leluc a răspuns:

Poluare = boala...=durere, chin .....cam de asta

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pentru ca pestii sar imbolnavi, noi nu mai putem bea apa le la robinet

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pt ca ne facem rau noua insine

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pentru ca noi a trebui sa beem di ea asa ca trebuie so o protejam

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pai eu cred ca nu e bine sa poluezi apa...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ca ne ducem dracu

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

De ce sa poluezi? doar tu bei apa poluata... zi iti place? mie sincer nu miear place!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Poluarea apei=imbolnavirea pestilor=lipsa pesti=nu vom mai manca pesti
sau
poluarea apei=apa murdara=o bem sau spalam lucruri cu ea(vase, mancam, bem din ele)=imbolnavirea noastra=o sa ne ducem la spital=o sa bem apa poluata iarasi=etc

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

ca sa nu murim

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ca sa nu ne imbolavim

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu trebuie sa poluam apa deoarece apa este sursa de a ne potoli setea si pentru a ne spala.

| Dragomirescu_Daniel_1990 a răspuns:

Daca ai invatat la scoala despre circuitul apei in natura ar trebui sa-ti dai repede seama. apa pe care o tragi la WC e apa pe care o vei bea in viitor. apa in care arunci deseuri e apa cu care te vei spala maine pe fata. bine, exista filtre, dar in esenta vorbim de aceleasi molecule de H2O.////////////