| anonim_4396 a întrebat:

Este interzis sa poluam oare?

14 răspunsuri:
| JeSa a răspuns:

Categoric Da! - ca dorim, ca Nu,,, tine de existenta noastra pe Terra; iar cum tu ai formult intreb., as zice ca - de nu ai polua - cu siguranta te afli in categoria,, celor nevii.

cami
| cami a răspuns:

Oare?

eluveitie
| eluveitie a răspuns:

Toata lumea raspunde cu" Bineinteles..."si chestii de genu dar as vrea sa vad cati dintre voi sunteti cu adevarat implicati sa faceti ceva pentru mediu...referitor la intrebare...nu,nu e interzis...adica nu este o lege care sa-ti interzica insa tu ca om ar trebui sa te gandesti inainte sa arunci ceva pe jos sau sa faci o gramada de porcarii care polueaza mediul...pana la urma tot noi avem de suferit... da normal ca in ziua de azi e mai usor sa arunci o hartie pe jos decat se te intinzi 10 centimetrii sa o arunci la cos rolling eyes

emanuellex
| emanuellex a răspuns:

Bineinteles. Este vorba la urma urmei de sanatatea noastra, a tuturor.

| Licurici_2296 a răspuns:

Nu cred ca e corect formulata intrebarea. nu ne interzice nimeni, e imposibil, pentru ca cu totii participam mai mult sau mai putin. in afara de bietii copii infometati din Africa.aia chiar nu stiu cum ar polua, traind in salbaticie. poate ar fi interzis din pct de vedere moral, pentru ca se stie, o distrugem pe dna Terra. si tot urmasii nostri o sa sufere, e deja mult prea tarziu... sper doar sa nu vina extraterestrii sa ne omoare pentru a elibera Pamantul de niste paraziti big grin

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Maby

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Logic ca e rau si interzis sa poluezi

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu prea rolling on the floor
da ar trebui`happy deci vezi daca vrei sa traiesti nu mai arunca pe jos!winking

| xtina a răspuns:

Ce intrebare! Normal ca dalaughing...Sticam stratu de ozon...copilulelaughing
Termina cu intrebari din astea x(
Bye

| BabyRosse a răspuns:

Nu nu este dar e foarte rau sa poluam.

| NomberOne a răspuns:

In Romanica asta nu. Dar ar trebui.In alte tzari asa se face

Răspuns utilizator avertizat
| Steff_7182 a răspuns:

Salut!
Este rau sa poluam; nu interzis.Adica de acum sau de peste 20 de ani ar trebui sa fie interzis sa poluam.Pana acum ne-a fost bine cu tot cu poluarea asta pentru ca ne-a condus la o dezvoltare foarte rapida.Insa e bine ca am inceput sa ne gandim ca aceasta poluare nu este sanatoasa asa ca s-au gasit si in continuare se mai cauta solutii ecologice sau nepoluante care sa fie cel putin la fel de bune ca cele de pana acum.Clar ca daca variantele astea sanatoase pentru noi nu vor fi la fel de eficiente ca cele poluante este normal si de inteles sa nu se renunte la ele, chiar daca ne fac rau, oarecum.
Pa pa si Bafta!

| Deea dYdY a răspuns:

Daca vrei sa poluezi traba ta dar se zice ca toti ne vom crea, cu propiile maini, o moarte dura, si ne vom autodistruge planeta!