| avrika07 a întrebat:

De ce unchiile imi cresc asa greu? la unele fete unghiile is de doua ori mai mari ca ale mele.Cum sa fac ca sa creasca mai repede? va rog mult ajutati-ma, funda!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| pisicutza2001 a răspuns:

Buna! De obicei fiecare se dezvolta in ritmul lui. Uite un fel de medicament care ingrijeste unghiile si le hidrateaza ( le face si sa creasca normal si putin mai repede). In magazinele naturiste cauta ULEI DE RICIN. Da-te dimineata cu o mica pensula, si seara inainte de culcare...cam timp de 2-3 saptamani. Fara intretupere! Costa cam 5 lei sticluta de 25ml. Eu mi-am luat doua sticlute. Si am rezultate foarte bune. 100% garantat. Poti incerca si niste vitamine pentru calciu. Uleiul de ricin este natural si foarte bun din punct medical de vedere. Nu vei regreta daca il vei lua. Funda?

1 răspuns:
| LuizaaxD a răspuns:

Poti folosi un intaritor pentru unghii. Si uleiul de ricin este bun. happy Eu mi-am comandat un intaritor de unghii de la Avon si chiar mi.a fost de folos.
Succes