| bitzaxp90 a întrebat:

De cel putin 1 saptamana ma doare gatul ingrozitor. Nu pot vorbii, bea, manca sau altceva ce implica miscarea gurii fara sa ma doara mai rau ca o vanataie pe la omuletul gatului sau pe la marul lui adam, nu stiu exact locul. Ieri, si astazi, nu am mancat absolut nimic si abia daca am baut un pic ca sa nu mor de sete, deci am incercat sa mananc, si pur si simplu nu puteam sa inghit de durere. Va rog, spuneti-mi ce sa iau, ca nu mai suport.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| Kazimir a răspuns:

Încearcă cu Tantum Verde. Benzidamina conţinuta ar trebui sa reducă inflamaţia si durerea. Ia chiar 2 drajeuri unul dupa altu daca persista la interval de cateva ore. Sunt chiar bune la gust.