| leluc a întrebat:

De ceva timp au aparut asa zisele "mixuri de plante etnobotanice" care sunt perfect legale, si multi consumatori de marijuana au inlocuit acest drog cu mixurile de plante. Inteleg ca aceste mixuri nu contin THC, dar sunt ele mai putin daunatoare? Sunt la egalitate cu tutunul sau mai rau?
Si cum poti convinge pe cineva sa nu mai fumeze asa ceva?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Bula
| Bula a răspuns:

In genere, "etno" inseamna "de la tara, din provincie", iar botanic inseamna plante.
Si fanul cosit se poate considera ca "mix etno-botanic".
Depinde ce contin acele pachete!
In rest: placerea si sanatatea lui!

42 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ma bag si eu in seaman in discutia asta, sa nu spuneti nici o data ca nu va place si ca nu-i bun si nici macar nu ati incercat macar o data. cei care fumeaza iarba mai fumeaza din cand in cand legale, dar noi nu ne lasam prostiti.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nuah mai bine nu fuma asa ceva ca o sa mori

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa se faca poze/filme adevarate cu persoanele care au fost gasite sub influenta consumului de aceste mixturi, sa se studieze compozitia, efectele si dozajul, sa se autorizeze aceste produse ca toate produsele care se vand pe piata. Sa se redea pe Tv (unde cu adevarat se vede efectul ) fara nici o perdea pentru a sti tot omul despre ce este vorba. Cine vinde produse interzise sa raspunda in fata legii dar nu ca cei care toata ziua pe strada striga tigari, tigari, tigari... si nimeni nu le face nimic.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da dar de ce alegi etnobotanicele iti fac vreun bine ajuta cu ceva in viitorul tau? nu cred mai bine ai face daca ti-ai vedea de viata ta daca nu te ajuta cu nimic de ce le folosesti te obliga cineva? daca ma crezi eu am 11 ani sunt mai matura decat tine hai spune-mi daca as vrea as consuma si eu dar ma gandesc la viitorul meu nu de ce nu esti capabila sa renunti inseamna ca esti mai cretina si mai usor influentabila decat un copil de 11 ani!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ii. poti convinge,,, sa se desfinteze de finitiv aceste... zis magazine

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salut! Vreau sa va zic ca am 21 de ani si am consumat aproape tot.Marijuana hush salvie cocaina extazi si etnobotanice si de fumat si de tras pe nas si pot sa zic ca is printre cele mai mari prostii! de fumat mai mere cat de cat m6 bonzai ninja etc DAR Special. Pur Magic Fly cox etc sa nici nu incercati eu am fost cu adevarat dependent de ele in 11 zile am slabit 16 kg nu am mancat nimic si nu am dormit aproape nimica...sincer daca nu era cine sa ma opreasca MUREAM 100% asa ca daca tot vreti sa va drogati apelati la cele il- legale Fiecare face cum vrea e alegearea lu i numa poate avea consecinte mari Da mai bine nu consumati nimica daca se poatelaughing ramane ti la bautura pentru distractie

| Crisstttina a răspuns:

Etnobotanicele sunt niste frunze stropite cu tot felul de chimicale, nicidecum sa aiba THC oh go on

| adriana_3018 a răspuns:

Hai sa va zic ceva.fostul prieten care fumeaza etnobotanice cum ar fi headshot, si hell a ajuns un dezastru.si are toate efectele etnobotanicelor...deci e grav si se poate si mai rau.parerea mea legalize marijuana si atat! jos etnobotanicele!

| Andreiutzu93 a răspuns:

E bun:X dar cel mai bun e ninja.Rupe Piata laughing) ba cand va aud ca condamnatzi atata...ba daca nu ati bagat sa vadeti cum e...dc vorbiti aiuria?happy

| Stanciu_Aly_1988 a răspuns:

De unde pot sa cumpar si eu?

| Niculae_Geanina_1990 a răspuns:

Buna.am si eu un frate care se drogeaza cu substante etnobotanice am facut tot posibilul toata familia si s-a lasat un an si dupa un an s-a apucat iar devine foarte agresiv are un copil de 2 ani si ii mai vine unu.suntem disperati blestemati sa fie cei care vand asa ceva au distrus lumea

| uzzmy a răspuns:

Nu poti convinge pe nimeni sa lase jointu e cel mai tare dar na voi inapoiatilor nu stiti asta

| Nympht a răspuns:

Hm. pai nu contin ele THC, da contin plante stropite cu amfetamina. Si d-au stari de euforie. si atacuri de panica.
In niciun caz nu sunt la egalitate cu tutunul. sunt de 10000 de ori mai periculoase...
Si nu prea poti convinge pe cineva sa numai fumeze atata timp cat el este dependent si nu are vointa.
big grin
Eu iti spun sa nu te apuci de asa ceva!, e nasol, ti-o spun din propria experienta!straight face