| Me,myself & I a întrebat:

de ceva timp incoace nu stiu ce am dar ma gandesc numai la rau, acum de exemplu mi se scurg secretii din nas si imi raman in gat, in afara de asta simt ca am ceva in gat care parca ma strange, nu cred ca e glanda ca nu am nimic sub marul lui adam, nu ma doare cand inghit dar din cand in cand trebuie sa tusesc ca sa-mi dreg vocea, ma gandesc la cancer si alte prostii...nu stiu cum sa fac sa alung gandurile astea rele. daca ma doare ceva ma gandesc la ce e mai rau si parca m-am saturat de gandurile astea care nu-mi dau pace.va rog sa nu radeti si fara raspunsuri penibile.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu-i cancer, așa pățesc și eu. E cam neplăcut, știu, dar de ce nu tușești să elimini secreția aia? Sau bea ceva. Dacă insiști, mergi la medic pentru a scăpa de teamă. Mie nu mi se pare nimic amuzant aici, sincer dar nici surprinzător, când vei avea ceva mai grav ce ei face?

2 răspunsuri:
| Belciu a răspuns:

Glanda creste si in interior si nu se simte la palpare. Pot fi noduli pe laringe de la vorbit, cantat sau tipat mult. Se face gargara cu sanziene, nalba si tataneasa alternati si ajuta si la tiroida. Poate fi un streptococ care moare cu propolis, tinctura de lavanda, busuioc, angelica. Totusi un medic ar fi bun, ca e greu sa mergi pe incercari.

| TeoPT a răspuns:

Găsește-ți și tu o ocupație.

Dacă stai și te uiți pe pereți normal că ai timp să te gâdili pe sub limbă sau mai știu eu ce.
Baftă