| ionutz1111111111 a întrebat:

De fiecare data cand mananc piersici in special, dar si caise mi se ridica tot parul de pe maini si mi se face pielea de gaina (asta se intampla si doar daca ma gandesc la ele). Daca sunt curatate de coaja le pot manca. Stie cineva de ce?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| christabell a răspuns:

Am intalnit si eu persoane cu problema asta, unele dintre ele erau chiar vanzatoare si sufereau cumplit cand le atingeau.E o chestie ce tine de psihic, de nervi sau un fel de alergie din cauza pufului de pe coaja si senzatia pe care ti-o da la contactul cu dintii.Totusi,s-ar putea sa-ti dispara reactia asta in timp.