| WFf a întrebat:

De ieri imi vine sa urinez tot mai des, iar atunci cand ajung la baie e doar o cantitate mica, iar dupa asta simt niste intepaturi. Este posibil sa am o infectie urinara? Si daca da, aceasta poate provoca dureri de cap?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Descrierea ta este conforma cu modul de manifestare a infectiei care afecteaza uretra si/sau vezica urinara. Este necesara analiza urinei intr-un laborator pentru a depista natura factorului care a provocat infectia. Ai putea folosi Urinal Forte/Akut sau Uronat Gold pentru tratarea de moment si ameliorarea disconfortului existent. Insa tratamentul corect poate fi prescris doar pe bara rezultatului obtinut prin analiza de laborator a urinei tale. Multa sanatate!

| MarinicăEu a răspuns:

Din toate cele stiute de mine o infectie urinara nu-ti poate creea dureri de cap, probabil te-ai racit