| Jdjdjd a întrebat:

Am avut parte de prima experienta sexuala(neprotejat din pacate). La câteva ore am început sa observ niște scurgeri vaginale și am început sa am dureri la urinare cât și grețuri. Acum au trecut 2 zile și situația s-a cam agravat. Încep sa urinez incontrolabil, nu simt când am nevoie la baie, simt doar o usturime puternica în zona intima, apoi când merg la baie simt ca nu pot urina. Întrebarea mea este : E doar o infecție urinara sau poate fi vorba de o infecție cu transmitere sexuala?

9 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Te-ai gandit ca ar putea fi o combinatie a celor doua? Din descrierea ta,cam asa pare...
Nu vreau sa te speriu,dar te rog foarte mult, nu mai lasa zilele sa curga, mergi la medic.
Si daca nu stii de unde sa incepi, mergi la medicul de familie.
Nu azi, ieri!

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Mergi la medicul de familie cere i trimitere pentru analize si sumar de urina, cumperi din farmacie recipient pentru sumar de urina, si in ziua in care esti programata la analize in dimineata aceea faci pipi in acel recipient, si acel recipient il inchizi cu capacul lui, scrii pe o foaie numele tau si il lipesti de recipientul cu urina, si il duci asistentei care ti ia sange, ei il trimit la laborator impreuna cu eprubetele de analize sangvine, si vei afla rezultatul in cîteva zile maxim o sapatmina, o sa ti spuna ele cand sa mergi după rezultat, si cu analizele in mina, mergi inapoi la medicul de familie sa ti citeasca analizele sa ti interpreteze rezultatele si sa ti spună ce probleme sa u gasit, ce varsta ai?

| Violleta2022 a răspuns:

Pare a fii o infectie cu transmitere sexuala! Urgent la ginecolog!
Pacat, mare pacat ca te-ai grabit sa ruinezi prima experinta sexuala, cand ar ii trebuit sa-ti faci temele despre BTS si sarcina nedorita si sa nu accepti sex fara prezervativ.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Este acelaș lucru, te-ai infectat.

| Goete a răspuns:

Tu ce crezi, asa sincer?

| Nirvanaaa a răspuns:

Mergi la medic ca sunt șanse sa fi luat ceva de la partener. Hm, poate fi BTS, da. De aceea mergi urgent.

| Tokyo44 a răspuns:

Iti sugerez sa vezi un medic.
Poate fi BTS

| MichailOfilescu a răspuns:

Du-te la un doctor, posibil sa fi luat toata bolile posibile

| AbyGarlean a răspuns:

Am făcut sex pe Metin 2
o fost fain
ple în plămâni rău de tot
sânge și picioare rupte