| anonim_4396 a întrebat:

De la bolile pe fond nervos, te mai faci bine?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Depinde şi de "boală", dar ( în general ) sunt tratabile - deci, te vindeci!

Toate cele bune.

| greyhound a răspuns:

Se pot trata efectele, dar cauza nu

| michelia a răspuns:

Nu te faci bine de la sine, asteptind sa-ti treaca.
La ce fel de boli te referi? La afectiuni mentale, gen depresia sau de alta natura? Pot fi si boli de piele de exemplu, care apar pe fond nervos. Sau afectiuni ale ficatului.
Depistate la timp, se trateaza si unele se vindeca iar altele sint macar tinute in friu, adica se corecteaza pina la un nivel care sa nu mai fie dramatic.
Era bine sa dai citeva detalii.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Buna!
Depinde cat este de grava boala, in majoritatea cazurilor si aceste boli pot fi tratabile.
Numai bine si sanatate!
O zi excelenta!

| CISCO a răspuns:

Da in primul rand trebuie sa eviti persoanele de contact care iti provoaca starea de nervi cu cat stai singura, singur si faci tot felul de activitati placute si daca observi ca te calmezi lasa tigarile, cafeaua, bautura anturaju, aceste 3 vici duc la crize nervi cheltuieli enorme si timp pierdut, eu am reusit si sincer de 8 ani sunt bine calm, nu mai ma intereseaza de nimeniiiiiiiiiiii decat de mine succes