| Ion8800 a întrebat:

Salutare, știe cineva unde pot găsii medicamentul Pregnil 5000 iu, mă refer la țară, în România nu se mai găsește de mult... Doar variante contrafăcute pe site-uri dubioase.
Este cineva din Republica Moldova?
Mulțumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Salut, daca in sursele oficiale nu se mai gaseste (farmacii, farmacii online) atunci cel mai indicat este ca un medic sa recomande un medicament alternativ, caci genul acesta de medicament se elibereaza cu prescriptie "speciala"

evident ca siteurile dubioase vand medicamente contrafacute! deci iti risti sanatatea!
si cred ca pentru ceea ce il vrei tu (dupa ciclu de steroizi, daca intuiesc bine!?) poti sa gasesti alternative...

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Suna l pe Putin el il are sigurlaughing

| Violleta2022 a răspuns:

Mergi inapoi la medicul care ti l-a prescris initial si medicul iti va prescrie noul medicament, care-l inlocuieste pe Pregnyl.

| georgcyc a răspuns:

Pregnil 5000 Iu sunt vitamine?

| georgcyc a răspuns:

Pai se scrie pregnyl și sunt cumva injecții care se fac intramuscular?