| spanak3 a întrebat:

De la cancerul de colon sa extins pe coloana!
Mai e ceva de facut?
Doctori nu vor sal opereze!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Inseamna ca are metastaze in vertebre. Din pacate, nu mai poate fi operat in acest moment, operatia fiind utila numai atata timp cat cancerul este localizat strict la colon si la ganglionii din jurul lui. Stadiul actual este mult prea avansat, tumora nu mai poate fi scoasa plus ca exista un risc foarte mare sa nu supravietuiasca pana la sfarsitul operatiei. Doctorii nu mai pot sa-l opereze si oricum n-ar avea absolut nici un beneficiu in acest stadiu. Ramane doar sa-i oferiti confort fizic si psihic, sa va asigurati ca nu are dureri si nici neplaceri majore.

| eni a răspuns:

Consulta mai multi medici, din mai multe orase.Sanatate multa!

| ely92music a răspuns:

Sigur ca mai e ceva de facut! Sa se roge la Dumnezeu, dar nu de forma, cu adevarat. Sa creada ca se va vindeca, e singura ei sansa daca medici refuza operatia. Dumnezeu face minuni daca crezi cu adevarat!