| Liviu20180 a întrebat:

De la ce apar cosurile pe burta si pe piept?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Posibil din cauza transpiratiei si faptul ca pielea nu poate sa "respire" prin haine. Mie de exemplu imi aparusera pe maini si picioare si de cand a venit caldura si port tricouri, maieuri, pantaloni scurti etc si expun partea asta de piele la soare, mi-au trecut, acum nu mai am nimic.

| Bondarel99 a răspuns:

Posibil din cauze hormonale, dermatologice, și transpirație excesiv poate fi un factor.