| Avadani_Alexandra_1996 a întrebat:

De la ce varsta se pot purta lentile de contact? Si cat ar costa? Se iau de la farmacie, nu?tongue fundaaaaa.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna, Lentilele se pot purta la orice varsta, trebuie doar sa ai o prescriptie medicala pentru ele. Nu le putem lua de capul nostru, exista niste parametri pe care trebuie sa stim sa ii alegem. Iti recomand cele mai mici preturi aici: www.contact-lentile.ro.

| bleagaradu a răspuns:

Nu exita o varsta anume, dar este recomandat dupa 18 ani. De la oftalmologie se cumpara. Si sunt pretul cel mai mic e 150. Asta daca vrei de la cei de specialitate. Nu te arunca sa cumperi de pe internet, pentru ca poti sa iti pierzi vederea :)

www.biroticamall.ro