| Anonime a întrebat:

De la un timp a inceput sa imi cada foarte tare parul ..Cam de un an se intampla, dar am perioade., nu imi cade constant. Care ar putea fi cauza? Stres, vreo boala legata de tiroida? Mama mea are glanda tiroida, dar ei nu ii cade parul. Ar putea fi cancer sau ceva grav?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Ascunsã a răspuns:

Nu, stai calmã. Și eu sunt la fel! Când am pãrul prins în coadã, parcã aș avea cancer sau ceva(serios!) imi cade enorm cand dau prinzatoarea jos sau in urmatoarele doua zile chiar daca e spalat. Eu iti recomand sa strangi prinzatoare mai lejer si ca sa-l intaresti fa-ti o masca de par.(e foarte buna) Ar trebui sa le ai in casa : miere, lamaie, sampon, balsam si niste albus de ou. Le amesteci pe toate si le aplici pe tot parul max 30 minute. Rezultatul e foarte fain, sper ca te-am ajutat. Funda?

2 răspunsuri:
| Andre00 a răspuns:

E posibil să ai lipsă de magneziu și fier.De aceea,spun:Nuci, migdale, pește, și ulei de măsline big grin... Mâncate, nu altfel laughing

| Alexa07Alexa a răspuns:

Buna! nu iti face griji... poate fi o ciuperca ..sau de la stres. la cancer nu iti cade parul decat daca faci chimioterapie. asa ca stai fara griji. mergi la un dermatolog si iti va da un tratament impotriva caderii parului.