| anonim_4396 a întrebat:

Am 18 ani si imi cade foarte mult parul. M-am dat 3 ani de zile zilnic cu spuma si fixativ ca sa imi fac freza iar dupa un timp a inceput sa imi cada parul, pana la urma am renuntat la spuma si fixativ de o saptamana dar a inceput sa imi cada mai tare parul. Ce pot face in legatura cu asta?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| mudokins78 a răspuns:

Nimic!
resemneaza-te fiule!

| theeternal a răspuns:

Am avut si eu problema ta. Deoarece aceasta problema poate proveni din mai multe cauze, iti sugerez sa consulti un medic dermatolog.
Pana una alta, poti incerca solutii pe baza de Minoxidil in zonele in care observi ca iti cade parul - pe termen lung da rezultate.

Si renunta la spuma si fixativ. Chiar daca crezi ca te ajuta, in realitate doar iti "sufoca" firul de par, rezultand in exces de sebum.

| PiciorLung a răspuns:

Ai folosit prea mult timp prostiile alea si iti spalai parul prea des.
Astea au adus uscarea firului de par.