| diana_8199 a întrebat:

De luni vreau sa incep dieta,, south beach" care a mai tinut-o si a dat rezultate? ceva sfaturi?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| melina_2403 a răspuns:

Citeste aici marturiile celor tin sau au tinut aceasta dieta: http://forum.slabute.ro/dieta-south-beach/dieta-south-beach-70.html

6 răspunsuri:
| oz a răspuns:

Tine-te de ea!

| Brotacelu a răspuns:

Distractie placuta

| minelly a răspuns:

Am tinut si eu o multime de diete de pe net sau reviste.Am slabit dar apoi m-am ingrasat iar.Asa ca eu ti-asi recomanda o dieta speciala pentru tine, data de un specialist.Promisiunea de a scapa de 3-5 kg in doua saptamani nu este foarte agreata de nutritionisti care sunt de parere ca scaderea in greutate trebuie sa se produca treptat, cu cel mult 1, 5 kg pe saptamana pentru ca efectele sa se mentina in timp si sa nu afecteze starea de sanatate. Acesta pierdere spectaculoasa a kilogramelor se datoreaza deshidratari si scaderii numarului de calorii pe si - datorate regimului sever din perioada de inductie.
O alta problema ar fi aceea ca in primele doua saptamani aportul de fibre, vitamine si minerale este foarte scazu, din cauza interdictiei de a manca fructe si legume.

| roxyema a răspuns:

Eu nu stiu.big grin

| erik100 a răspuns:

Daca ai mai incercat-o si a functionat ...atunci,, inainte,, si succes.

| andapana a răspuns:

Iti recomand dieta Dukan. Aceasta dieta iti va schimba stilul de viata, pe langa faptul ca vei scapa de kg nedorite. Daca vei tine dieta conform indicatiilor vei pierde kg nedorite si nu le vei mai pune la loc in timp. Daca vreti sa aflati mai multe despre aceasta dieta promovata la nivel international de Kate Middleton, J Lo, si alte vedete de la Hollywood, poti citi mai multe pe comunitatea din Romania a dietei dukan la adresa www.dietadukan.ro