| BloO a întrebat:

De mica am o problema cu mersul si merg stramb si as vrea s`a stiu cat costa daca m`as duce la ortoped...macar s`a vada ce am... Stiti cumva cat costa sau ce mi-ar face daca m`as duce? fundita

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| alessia5158 a răspuns:

Cred ca nu te costa nimic daca esti asigurata(elev, student, salariat, pensionar). Cu o trimitere de la medicul de familie, mergi la un cabinet specializat de ortopedie, dintr-o policlinica sau centru de diagnostic. In functie de problema pe care o ai, medicul ortoped iti va face recomandari. Daca se impune o protezare pentru corectare, atunci trebuie sa mergi la un magazin de produse ortopedice ( unele din acestrea au contracte cu Casa de sanatate si exista posibilitatea compensarii costului protezei de catre aceasta! )

2 răspunsuri:
| celmaitare a răspuns:

Nu te costa nimic daca mergi intai la medicul de familie si ii ceri trimitere la medic de specialitate.iti va spune el unde sa mergi exact. acolo o sa te consulte si iti va spune ce trebuie sa faci.numai cineva de specialitate stie mai bine te duci si vezi ca aici nu stiu daca vei afla ceva.baftahappy

| pithicot a răspuns:

Depinde.intre 50 si 100 ron