| silvia_6803 a întrebat:

De o saptamana am observat ca langa labia mare din stanga am o galma si cand o apas ma doare stiti ce ar putea fi? Imi este putin frica sa ma duc la ginecolog.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
Abh
| Abh a răspuns:

Langa labie unde? Spre picior, sub piele sau spre interiorul labiei? Daca e pe interior, poate fi un simplu chist labial sau abces Bartholinian. In acest caz, trebuie sa te adresezi unui ginecolog.

| Ruddy_2272 a răspuns:

Poate fi orice, de la un fir de par care creste aiurea pana la herpes.Sunt prea putine detalii.Trebuie sa te vada un medic.

| Georgiana97 a răspuns:

Este cel mai probabil de la firul de par dar nu este exclus un consult la ginecolog