| Silvia93 a întrebat:

De o saptamana nu prea mai pot manca bine.
Inainte cand ma uitam la retete pe youtube imi venea o foame mare, eram foarte pofticioasa si mancam destul de mult.
Am 1. 75cm si 60kg sunt destul de ok..problema mea este ca am facut o ciorba de vita,am facut omleta,legume gratinate cu gratar de pui,chiftele marinate din carne de vita tocata si dupa fiecare masa imi vine sa vomit,am greata etc.
Tot ce pot manca este rosie,branza de bivolita, castravete, porumb si o bucatica de paine.
Mananc de o saptamana acelasi fel de mancare si o singura data pe zi cand eu de fapt mancam de 4-5 ori pe zi.
De la ce poate fi? Multumesc

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
| SergiuBoss11 a răspuns:

Te-ai indragostit.

| Silvia93 explică (pentru SergiuBoss11):

As vrea eu dar n-am de cine laughing)

| SergiuBoss11 a răspuns (pentru Silvia93):

Da,nu se merita sa te indragostesti de romani.

| RobertMoon a răspuns:

Si eu am aceeași senzație ca si tine, în special dimineața e posibil sa apară monotonia, adica daca obișnuiești să mănânci mereu cam aceleasi lucruri nu mai ai senzatia de încercare a necunoscutului, corpul tău probabil simte nevoia de ceva nou și primim semnul ăsta. Eu mi-am schimbat alimentele pe care le mâncăm dimineața cu ceva diferit. (am dat exemplu dimineața deoarece mie mi se întâmplă asta doar in perioada asta a zilei)

| Silvia93 explică (pentru RobertMoon):

Nu intelegi, eu nu pot incerca ceva nou pentru ca vomit. M~am obisnuit numai cu un singur fel de mancare pe zi..asa s`a obisnuit corpul meu.

| Eduard196 a răspuns:

Fa-te vegetariana si lasa carneawinking

| cosmin014 a răspuns:

Ai putea sa te duci la doctor sa vezi, nu crezi ca asa ar fi cel mai bine?

| Silvia93 explică (pentru cosmin014):

Daca voiam sa merg la doctor nu puneam intrebarea... daca ar fi sa merg la doctor de fiecare data cand creierul meu crede ca are ceva probabil doctorul meu ar fi fost milionar.