| anonim_4396 a întrebat:

De vreo 2 saptamani si ceva sunt ragusita calumea si nu-mi mai trece. Inainte imi curgea si nasul, dar acum numai tusesc sec. Ce as putea sa fac sa-mi treaca?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| dragos9234 a răspuns:

Sa te duci la doctor.

| BiTzAgAbRiEl a răspuns:

Da cum a spus EuBabuinEste dar manaca bomboane mentolate dar mentolate fara lapte sau guma dar sa fie mai puternic decat orbit;-) mie asa mi-a trecut

| EuBabuinEste a răspuns:

Incearca sa bei ceai in fiecare zi si sa nu bei lichide foarte reci.Bft! happy

| Apanatsca a răspuns:

Eu cand sunt recit, atunci cand fac baie sau dus(MAI ALES) la dus,folosesc apa,nu calda, ci fierbine! Zau ca da! Dar nu ma omor cu uncrop, imi dau apa de la calduta, mai calda, si mai stau ceva, apoi mai calda, si mai stau, pana la fierbinte. si de obicei imi trece foarte repede.
Sper sa mearga!
Insanatosire grabnica! Zau ca da!