| danyelaionela a întrebat:

De vreo 2 zile mi-au aparut pe fata niste bubite si chiar ma ingrijoreaza, nu stiu de la ce ar putea fi, cert e ca ma cam mananca din cand in cand? Ce sa fac?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Asdffk a răspuns:

Varicela,varsat de vant, pojar, poate te-ai iritat de la ceva.cine stie! viziteaza un doctor! happyfunda?

4 răspunsuri:
| Annaa a răspuns:

E posibil sa ai varsat de vant. Uite-te sa vezi daca ai acele bubite pe tot corpul nu numai pe fata. Daca nu, consulta un doctor! Bafta!

| ShiFT_7270 a răspuns:

Varicela sau pojar

| Andreutza_7316 a răspuns:

Mergi si consulta un medic, s'ar putea sa fie varicela! In orice caz nu ar fi indicat sa le rupi.

| danyelaionela explică:

Initial mi-au aparut ca niste umflaturi la fel ca tenul meu, asta ieri, dar azi s-au inrosit, nu sunt foarte proeminente, dar se simt la palpare. Am schimbat sapunul si crema de fata, ma gandesc ca ar fi unele cauze.