| ionicutssa a întrebat:

De vreo saptamana ma doare burta in fiecare zi.Pana acum ceva zile ma durea in'continuu, dar acum ma doare doar dupa ce mananc. Orice as manca, dupa ma doare burta, si uneori imi vine inapoi. Ce pot avea?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
Abh
| Abh a răspuns:

Du-te la medicul de familie, poti avea o infectie cu Helicobacter Pilori. Netratata, in timp da ulcer gastric si chiar cancer gastric.

| Zenithf a răspuns:

Poti avea ulcer. De ce lasi sa treaca timpul si nu mergi la medic? Se poate agrava, si apoi sa-ti para rau ca nu ai mers din timp.

| Ramo80 a răspuns:

Posibil sa suferi de reflux gastroesofagian, dar nu este sigur. Bolile digestive sunt multe si fara un cosult la un medic nu vei sti cu siguranta despre ce e vb.