| anonim_4396 a întrebat:

Deci... daca am astm si fumez mor? Nu am mai facut criza din 2003

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| AvalohAlyn a răspuns:

Nu exista risc grav de moarte dar exista riscul de a face noi crize si mai mari chiar sau de a-ti imbolnavi si mai tare plamanii, ei deja fiind bolnavi de astm. Iarasi predispunerea la cancer este mult mai mare.Eu zic sa nu incerci sau sa te opresti din asa ceva. Tigarile sunt un drog si placerea vine de la dependenta de nicotina.In rest nu e nimic altceva uluitor in ele.

10 răspunsuri:
| DoRu a răspuns:

Pai nu-i bine de loc daca fumezi

iti ia din viata ceva, ceva...

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Și de ce să fumezi?
Îți plac doctorii să înțeleg!
Pa, pa.

| DakotaRoyse a răspuns:

Fumând mori şi fără astm, darămite cu laughing
Nici nu te gândi să te apuci de fumat, ar fi cea mai mare prostie. În special că ai astm! Vrei să ţi se agraveze situaţia?

NOname
| NOname a răspuns:

Da, mai devreme sau mai tarziu.

| •.•°..::paffy::..•.•° a răspuns:

Conteaza mai mult tigarile de cat viata ta?

| ProjectJackpot a răspuns:

Oh shat, call the caps!

| cretudaniel99 a răspuns:

Poti sa mori dar daca fumezi zilnic iti recomand 1 la 2 zile dar mai bine ai da bani pe nicorete si iti garantez ca te lasi de fumat poti sa te duci la doctor si sa le ceri sfatul dar mai ai putin pana sa mori mai ales daca ai astm. e foarte rau. du-te la munte si din cauza aerului o sa fumezi injumatatit decat la oras iti garantez

| Me_5216 a răspuns:

Deci. Astm-ul iti ingusteaza canalele respiratorii si atunci cand fumezi se mai depune si fum pe ele. La un moment dat e posibil sa faci o criza care sa nu mai treaca de la tratament. Deci eu zic sa ai mare grija.

Nu conteaza de cand nu ai mai facut criza.

| LittleandLiars a răspuns:

Astm? nu este asm?

| Alxx_5178 a răspuns:

Cand i-ai tis ca poate si sa moara ai bagat o frica in el, bat pariu. du-te la un control asa am zis si eu numai am avut astm de 4 ani m-am apucat de fumat am fumat cam 6 luni am facut o criza era si frig afara si m-am dus la control a zis ca nu am nimica dar totusi sa numai fumez.