| pisikutza ta a întrebat:

Daca am fost racita, destul de rau, dupa 4 ani in care nu am avut probleme am facut iar criza de astm... iau singulaire timp de 10 zile
tretamentul pentru raceala cu antibotic l-am terminat
mai ia decat singulairul pot sa consum alcool in noaptea de revelion si sa fumez
inca mai tusesc dar dupa ce imi trece raceala tusea ma mai tine o saptamana
ps:am 16 ani!

2 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

Probabil ca n-a fost destul de "convingatoare" criza de astm pe care ai facut-o! --- altfel, stiind ce chinuitoare este o criza de astm, renuntai pentru totdeauna la fumat (gudronul din fum se depune pe alveolele pulmonare, ca o pelicula, diminuand schimbul de gaze ) --- asa ca, FUMATUL INTERZIS astmaticilor! Cat despre alcool, exista sampanie fara alcool, bere fara alcool!( astea, daca vrei sa nu te ia cu dureri de cap care, sunt si asa enumerate ca reactii adverse la tratamentul cu "singulaire " )Petrecere frumoasa de revelion!

| mrcs a răspuns:

Pai ce ne zici noua?