| Gg69Gg a întrebat:

Salut TPU, am fost azi la medic pentru ca am ani buni de cand tusesc, am facut raza si spirometrie si a rezultat ca am astm bronsic, acum va intreb pe voi cum este aceasta boala, doar tusesc si atat? Cei care aveti cum este sau cum ati scapat? Cum este o criza de astm?(nu am avut niciodata) precizez ca am 17ani, multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
2 răspunsuri:
| Dandiiiiiiii a răspuns:

Daca e vorba de astm, nu doar tusea e problema. Vei mai avea (daca nu te tratezi) si probleme de respiratie.
Urmeaza tratamentul cu strictete si pazeste-te de praf.