| Alone1500 a întrebat:

Deci daca am o carie intre 2 dinti cum se va proceda?

Va durea? Mai indetaliat va rog deoarece Joi ma duc sa vad ce-mi face dar vreau sa stiu de acum ce imi va face. A zis ca s-ar putea sa am o carie intre dinti dar nu stie mai exact.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Nu te va durea nimic, pentru ca ti se va face anestezie locala si nu vei simtii nimic.

3 răspunsuri:
| Donsavas a răspuns:

Ramane de vazut. Iti va aplica un anestezic si nu vei simti durerea.

| vampyremisa a răspuns:

Aici studenta la stoma. Ti se va face o anestezie locala. poate vei simti o presiune, dar nu trebuie sa te panichezi. medicul va decide planul de tratament. va trebui sa curete zona cariata, si sa decida ce material va folosi pentru umplere. pentru a evita carierea altor dinti, recomand utilizarea atei dentare.

| Vladescape a răspuns:

Ori îți va da cu un spray dacă ai sub 12 ani ori iți va face o injecție si nu veo simți durere decât ft puțină