| Ioana_Iona_1999 a întrebat:

Deci, daca iti vine prima menstruatie si nu ai la tine absorbante (mai ales la scoala), te patezi tare?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| DarkOrbitMoon a răspuns:

Te patezi destul de mult incat sa se vada.De aceea e bine sa ai intodeauna absorbate in ghiozdan.

6 răspunsuri:
Abh
| Abh a răspuns:

Prima sangerare nu e abundenta, dar nu strica sa ai tot timpul la tine putina vata sau un absorbant. Poate ai noroc si vei fi acasa in acel moment.

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Depinde cât de abundentă va fi sângerarea menstruală...

Preferabil să ai la tine un pacheţel de şerveţele umede şi un set de absorbante, preferabil mai GROASE ( din acelea de noapte, cu 6-7 picuri pe ambalaj ), mai ales dacă menstra este/va fi mai abundentă.

Toate cele bune.

| SimonaCristina a răspuns:

In general prima zi nu ai menstruatie abundenta, dar e bime sa fii prevazatoare si sa ai unul la tine pentru urgenta.

| NeverSayNowXD a răspuns:

Daca trebuie sa mergi a 2-a zi la scoala si nu ai absorbante si nici timp sa iti cumperi, iti poti lua o bluza mai lunga peste blugi. Dar tot te patezi destul de tare, si din cate stiu eu sangele nu iese.

| NeverSayNowXD a răspuns:

In plus, sa stii ca prima menstruatie nu vine "tare". Doar a 2-a zi incepe sa fie mai serios

| piisycutzza a răspuns:

Aceasta intrebare mi-o pun si eu