| X3N0N a întrebat:

Deci problema mea este urmatoarea. pur si simplu numai scap de cosuri si nu e ca si cum le-as avea de 1 - 2 ani poate 4 + - mentionez ca am 18 ani. Si ceea ce ma irita si mai mult este ca nu imi apar multe, imi apar 3 - 4 dar stiu sa se fixeze astfel incat sa-mi strice total aspectul fetei. Am ajuns sa nu ma mai barbieresc pentru ca indiferent de ce aftershave folosesc o mica rana produsa de lama se transforma inerent intr-un cos. Mananc sanatos, fac exercitii, imi dau cu o solutie recomandata de dermatolog si totusi nu dispar; si cele care deja mi-au disparut si-au lasat urme frumoase pe fata. exista altceva de facut in afara de operatie chirurgicala? serios devine absurd.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| MrAngelus a răspuns:

Incepe-ti si tu viata sexuala.

| Coriine a răspuns:

Si eu m-am luptat cu acneea tot 4 ani, am incercat toate porcariile dar pana nu m-a bagat dermatologul pe Roaccutane(tratament de 6 luni)nu am scapat.PS:vorbeste cu dermatologul tau despre el, si vezi ce-ti spune

| Coriine a răspuns:

Bada dragilor,are de pierdut bani, alea sunt creme pentru COSURI, nu acnee de 4 anistraight face pnmstraight face

| alexandru921994 a răspuns:

Sexul ar fi o ameliorare a problemeu daca nu incearca zynerit happy daca nu ai incerceto ti.o recomand cu incredere maxima este unul dintre cele mai puternice tratamente contra acneei si odata cu zynerit cumpara si de la walmark zinc forte de 15mg. iei unul pe zi + zynerit dupa ce te speli cu un sapun pe fata [ de preferat un dove sau ceva care sa lase pielea hidtratata] dimineata si searabig grin sper ca ti.am putut fi de folos. crede-ma ca merita incercat efectele se vad dupa o saptamana.

| Uithim a răspuns:

O solutie ar fi si asta cu viata sexuala,daca nu ai facut-o deja,daca nu, incearca produse naturiste sau schimba dermatologul. Sau poti folosi "Lotiune pentru ten cu impuritati " de la elmiplant si o crema "Brevoxyl".Zic eu ca functioneaza! Incearca, nu ai nimic de pierdut!