| kristinaaa a întrebat:

Deci. Sunt fata, am 12 ani inaltime 1.60 greutate 57. Fac sport de performanta de 4 ani[ basket] de 4 ori pe saptamana cate 3 ore. As dori sa`mi raspundeti repede e as putea sa fac sa scad in greutate. Multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| dulshe a răspuns:

Avand in vedere ca nici facand sport nu slabesti, cel mai bine ar fi, sa te mai abtii de la alimente. Eu totusi iti recomand un site cu diete, tu va trebui sa o alegi pe cea care ti se potriveste cel mai mult. Adica sa iti maia duci aminte ca esti si in crestere: http://dieta.romedic.ro/
Mult succes!

5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mersi.

nu e vroba de asta. eu mananc de 2 ori pe zi.

doctorul mi-a zis ca oasele sunt grele. intr`adevar. nu am deloc burta si nici celulita.:d

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La 12 ani esti in crestere inca.In cel mai bun caz, poti sa stagnezi sau sa slabesti foarte putin caci organismul se dezvolta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai putea sa faci mai multe exercitii fizice mai multe

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Marsh cu alimentele voastre, nu e bine asa, cel mai bine zic eu : Bagi in fiecare seara abdomene, dar nu multe, daca nu vrei patratele pe abdomen straight face alergat, mers cu bicicleta si se rezolva, si cel mai important, fara grasimi, zahar, sucuri apa sau un suc de portocale naturat happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sunt de aceeiasi varsta ca tine si eu am un metru 50 si 40 kg sfatul meu este sa mananci cat mai mult pepene rosu si mai multe fructe