| Ynferno a întrebat:

SALL TPU am si eu o intrebare am 37 ani 1.60 inaltime cate kg ar trebui sa am va rog sa-mi raspundeti sincer

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Greutatea normală este să fie cu minus zece din înălțime.
În situația ta, 50 de kilograme.
Nu este un pericol dacă ai și 55-60 de kilograme, nu trebuie să treci pragul spre obezitate.
O alimentație cât mai săracă în calorii (exclus înfometarea) dar și multă mișcare fizică care să ardă caloriile (exclus, de asemenea și sedentarismul).
Pa, pa.

| onasis1961 a răspuns:

Greutatea minima acceptabila: 47 kg
greutatea ideala: 56 kg
greutatea maxima acceptabila: 64 kg

| superdorex a răspuns:

UUite aici iti poti calcula greutatea:
http://calculator-greutate-ideala.host22.com/

| GeosBIOS a răspuns:

In jur de 60 de kg. Poti sa o calculezi si singur aicea http://www.calculator.net/......lator.html

| blackbird000 a răspuns:

Pai la inaltimea ta, fiind si barbat ar trebui sa ai intre 60-70 kg.