| TruLove a întrebat:

Despre crapaturile din coltul gurii am mai vorbit..nici acum nu am scapat de ele. am facut exudatul si nu am candida..deci am luat tratament degeaba..am luat vitamine..degeaba nu trec. nu ma dor nu nimic, sunt acolo si se tot extind..dermatologul spune ca nuute iar medicul de familie spune ca sunt "cute" si sa ma dau cu crema cu aloe si acid hialuronic..ma tot dau de ceva vreme si in zadar. in jurul gurii pielea pare uscata si se cojeste barbia. si se vad mici cosulete albe cum ar fi punctele de grasime in jurul gurii..devin din ce in ce mai obsedata pt ca nu trec deloc. si singura afectiune pe care o am este candidoza vaginala..sa fie de vina ea? o tot tratez si nu trece. nu fac sex neproteja, defapt de ceva luni nu am mai facut deloc pt a respecta tratamentele..nu mai suport sa le vad pe fata..se extind.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| iulian1302 a răspuns:

Recomandarea mea este sa mai consulti un medic dermatolog deoarece primul medic exista posibilitatea sa nu iti fi identificat exact ce anume ai si sa iti fi dat un tratament eronat.

| TruLove explică:

La doi dermatologi am fost.