| TruLove a întrebat:

Pt candidoza bucala am luat : clotrimazol crema sa dau pe crapaturile din coltul gurii si pastile nistatin una pe zi timp de zece zile. Plus clatirea gurii cu apa si bicarbinat. Este bine?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| SkyPilot a răspuns:

Ceea ce iei trebuie sa iei asa cum ti-a spus doctorul. Nu stiu ce concentratie are pastila ta. Din ce stiu eu, se luau 500000 - 3000000 UI pe zi.