| Th3AbSinTh3 a întrebat:

Diaree de 3 zile, cum scap de ea?
Am mancat miercuri la un fast food si din seara aia stomacul meu scoate tot felul de sunete, parca fierbe. Prima data am avut scaun moale, dar dupa apos, direct lichid... am luat smikactiv, parca se simtea o mica schimbare, adica scaunul devenise din nou moale, nu lichid, dar nu mi s-a parut cine stie ce modificare si am zis sa incerc cu furazolidon si asta cred ca n-are efect mai deloc din moment ce astazi am fost de nu stiu cate ori si a aparut din nou scaunul lichid straight face

Alte simptome nu prea am, cateodata stari de voma(dar rar si nu cine stie ce, mai mult greata) si asta cred ca se intampla si pentru ca nu prea pot sa mananc, dureri abdominale...

Unde sa ma duc? Ar fi cazul sa fac analize?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| Ionut58282856 a răspuns:

Eu mancam cafea cu putina apa ca sa merge pe gat. Incearca asta si imi plus mi-ai facut pofta de mancare hmmmm apos.

| GabiDumitrescu a răspuns:

O lingurita de cafea, cum zice Ionut. Cafea macinata, sau mesteci boabe de cafea prajita. Pe linga asta, bea cit cuprinde ceai de menta NEINDULCIT si maninca niste biscuiti integrali (NEINDULCITI!) sau piine prajita. A doua zi poti sa o iei incet cu un ou fiert, un orez fiert, un piure (simplu, fara lactate).

| Simpatic a răspuns:

Sau iei doua Imodium o data si te-a rezolvat.
https://www.catena.ro/......-6-capsule

| sunmetal11 a răspuns:

Ai gastroenterocolita, cumpara-ti FURAZOLIDON FORTE, ia 2 pastile acum si peste 4 ore mai ia 2, si apoi cate 1 pana trec simptomele, iti spun din experienta...sanatate

| Th3AbSinTh3 explică:

Revin cu detalii, poate cineva se confrunta cu ceva asemanator, a cautat pe net si a dat de intrebarea asta...
Am avut o infectie cu o bacterie si mi s-au dat antibiotice, situatia s-a schimbat rapid in bine dupa, dupa primele pastile... Am avut noroc sa dau de o farmacista foarte buna.