| Daiana007 a întrebat:

De vreo 2-3 zile,ma inteapa in partea dreapta jos. Nu e o durere acuta,constanta care devine din ce in ce mai ascutita,de aceea as exclude apendicita. Insa, nu am pofta deloc de mancare, imi e greata mai tot timpul(nu am vomitat), durerile abdominale sunt si in jurul buricului sau in partea dreapta undeva la mijloc. Inainte sa iau Furazolidon*pentru diaree* aveam scaunul FOARTE apos si lichid si mergeam cam de minim 5 ori la baie.
Ma doare destul de rau la palpare,in partea dreapta si in zona buricului,cum am mai spus.
ah da si am o stare febrila usoara si starea generala alterata.
Nu prea stiu ce sa fac, am mai fost la spital,tot cu dureri de stomac,de data asta. A fost gastrita. Stiu sigur ca nu mai e vorba de gastrita, deoarece dureriile sunt complet diferite.
Poate sa imi dea cineva un sfat? ce credeti ca ar putea fi?
DA FUNDA!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| IonelaIasmina a răspuns:

Iti spun eu draga mea cum sa faci(chiar îmi pare rău dacă ai)?
Deci... întinsă pe spate ridici piciorul drept sus(la90°)și încerci sa îl cobori încet, dacă ai apendicita ori te va durea foarte tare, ori nu îl vei putea cobori și îți va cădea singur

| jmekerashu a răspuns:

Eu nu aș exclude totuși apendicita, mai ales dupa gastrită - http://www.i-medic.ro/boli/apendicita-acuta-simptome-cauze-si-tratament

Cel mai corect în cazul tău e să mergi cât ma curând la medic. Așa vei afla sigur ce ai. Să te faci bine!