| yourkittycat a întrebat:

Dieta cu mere inseamna k la fiecare masa mananci doar mere? timp de cate zile? are efect?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| onasis1961 a răspuns:

Depinde de dieta.Dar daca mananci sanatos nu este nevoie de atatea diete!

| fuzzer a răspuns:

Nu-i vorba ca mananci doar mere, in mare masura da. Poti manca si altceva dar fie fructe fie legume, si cat mai multe mere.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Lasa dietele! Mananci echilibrat, o alimentatie saraca in calorii, bazat mai mult doar pe fructe, legume si multa miscare.
Te pup!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Exista o dieta cu mere care se tine 5 zile infelul urmator:in prima zi inlocuiesti o masa (care vrei tu) cu mere, in a doua zi mananci mere la doua mese, in a treia inlocuiesti toate mesele cu mere, in a patra revii la doua mese la care mananci mere, iar in a cincea zi o singura masa. si desigur, bei multa apa. in zilele cand nu ai la toate mesele numai mere, e bine sa mananci mancare gatita, dar nu prajeli sau alte de genul. in rest se evita dulciuri(ingreuneaza digestia), cipsuri.snaxuri(contin sare foarte multa si retin apa in corp), etc

| Anonimaa77 a răspuns:

Nu trebuie sa mananci numai mere. Si oricum nu prea are efect.

| Catalin1981 a răspuns:

Dieta cu mere e buna pentru detoxifierea organismului!

http://www.retete-de-slabit.ro/......le_si.html