| AliinaSomerhalder a întrebat:

Dieta Rina. Pareri?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Okkultist a răspuns:

Va sugerez sa va duceti la un doctor nutritionist. Dieta este,, sa zic" adecvata. Dar ca orice dieta nu este una personalizata si nu se poate aplica in cazul fiecarui om. Este alegerea dumneavoastra, dar trebuie sa luati in calcul ca ORICE dieta care este scrisa pe internet sau in diferite carti este o optiune. Eu va spun din experienta anumitor oamenic are au consumat carne si au slabit. Deoarece corpul lor depunea mai multa energie pentru a digera carnea decat numarul de calorii pe care il continea. Depinde de la om la om. Slabitul se face cu putin sport, hatha yoga pentru echilibru mintal fizic si spiritual, o viata echilbrata, o dieta relaxanta care sa contina fibre, legume, fructe, peste chiar. Carne cat se poate de naturala daca nu vreti sa renuntati. Morcovul pentru a oferi frumusete pielii, parului deoarece contine caroten ce este sintetizat sa zic asa de ficat si se transforma in vitamina A. Va recomand www.sfatulmedicului.ro / www.yogaesoteric.com gasiti pe ambele site-uri diferite retete de mancaruri etc, si informatii de alimente.
Si va recomand sa mancati putin, echilibrat, si bun. Nu sa va chinuiti cu diferite diete ce va pot face rau. Cum ar fi cel mai bine? Sa va interesati si sa va compuneti singura regimul prin obtimism si sa includeti in,, dieta" o diversificare de alimente sau sa consultati un doctor nutritionist bun, gen sa nu aiba curusuri facute pe internet ci sa fie atestat in asa ceva, sa va faceti anumite teste si sa va spuna ce si cum. Ve-ti slabi asa, si ve-tia vea si o viata sanatoasa. O zi frumoasa, sper ca v-am ajutat, asta in concordanta cu ideile mele si a altor persoane cunoscute mie care ca doctori sunt adeptii unui stil de viata frumos. O zi buna!

0 răspunsuri: