| SucDeGuava a întrebat:

Dimineata imi simt fata foarte obosita (ma trezesc mai devreme de 7), si nici apa rece nu ajuta. Ce imi recomandati?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Liviu4you a răspuns:

Iti simti fata foarte obosita pentru ca esti obosita. Ai auzit de ciclurile somnului? Am sa-ti spun ceva pe scurt despre asta, daca vrei poti cauta mai mult pe google: In primul rand, trebuie sa-ti stabilesti o rutina a somnului (in special ora de culcare, dar sa nu fie mai tarziu de 23) iar ora de trezire ti-o stabilesti astfel: sa spunem ca te trezesti la 6:30 si te simti obosita; asta inseamna ca ai intrerupt un ciclu de somn, dar daca te trezesti pe finalul unui ciclu, te vei simti proaspata, gata de o noua zi. Sper ca ti-am fost de folos, succes!

2 răspunsuri:
| silvius162003 a răspuns:

Buna,

Recomand o rutina zilnica foarte simpla in 3 pasi (demachiere, tonifiere si hidratare) folosind o gama de produse ce corespunde tipului tau de ten ( http://www.beautycycle.ro/catalog?category=1102 )
De asemenea de 2-3 ori pe saptamana putem interveni pentru a remedia o problema specifica, de exemplu cu un ser regenerator (http://www.beautycycle.ro/catalog?category=1205)
Gama beautycycle oferă un regim de îngrijire eficient la un preţ rezonabil
cu produse eficiente ce conţin Complexul MICROQUAD™ - o combinaţie exclusivă de ingrediente inspirate de puterea elementelor Aer, Apă, Pământ şi Foc, incluse în micro-sfere ce imită structura celulară pentru a acţiona eficient.
Pentru mai multe detalii si o recomandare in functie de specificul dumneavoastra imi puteti scrie pe Skype: silviu_office

| xsniperx89 a răspuns:

Sa nu bei cafea si peste zi sa nu te incrunti deoarece muschii fetei vor ramane incordati din cauza oboselii. FUNDA?