| Kittttttttty a întrebat:

Din ce cauza mi-au amortit degetele de la maini? Ce sa am oare?:-s

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| ana75 a răspuns:

Poate fi o lipsa de calciu.E bine sa iti faci o dozare a calciului in sange

| sherlock a răspuns:

Ai oprit in vre un fel circulatia sangelui, inele prea stranse, ai stat cu ele in o pozitie care nu apermis circulatia sangelui, pot fi mai multe cauze, dar daca nu ai facut nimica si din senin au amortit consulta un doctor.

| Tsiitsix3 a răspuns:

laughing ce poti sa ai... nnu ai nikk. degetele iti amortesc cum iti amortesc si picioarele si mainele si ce mai amortesyte.Este putin si de la circulatia sangelui.Dar ti-au amortit km iti amortesc si mainile .etc.De exzemplu eu cand mwergeam la judo( nu mai mrg) imi amorteaau degetele cateofdata pentru ca faceam ex multe cu mainile.mai ales cu degetele. ma rog.happy uite stai lin istita nu ai nimiq:X
fundhabatting eyelashes:X? plz/

| renee14 a răspuns:

E probabil de la circulatia sangelui

| ionupo a răspuns:

Ai mai jos un site cu informatii despre problema pe care o ai.

http://www.topmedica.ro/blog/amorteala-si-durere-la-maini/.

Poti pune intrebari chiar pe site iar medicul iti va raspunde in scurt timp. Succes :)

| st3lu07 a răspuns:

E posibil sa existe o lipsa a magneziului,asta este varianta cea mai simpla, iar o alta ipoteza ar fi cea legata de starea de sanatate a inimii, e bine sa mergi la mede! icul de familie. Multa sanatat