| hypothesis a întrebat:

Din ce cauze poate aparea caderea parului la maturitate?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| Eastwood a răspuns:

Pai poate fi de la : stres, un anumit sampon, daca folosesti fixativ sau geluri.

| Bucuresti_Rutare_1994 a răspuns:

Alimentatie cat si igiena. Samponul poate ajuta la mentinerea rezistentei firelor capilare.

| MariaMagdalena1046 a răspuns:

Lipsa de calciu, stres si multe altele

| xHorrorx a răspuns:

Salut happy La bărbați din cauza hipertensiunii arteriale, iar la femei probabil din cauza deficitului de fier/magneziu, etc.

| Ursa_Daniel_1999 a răspuns:

Salut parul tau poate sa cada si de la mult fixativ