| Pichakchiu a întrebat:

Din ce ingrediente pot prepara clătite de post? Simple

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
16 răspunsuri:
| GabiDumitrescu a răspuns:

Apa si faina, varianta cea mai trista. Altfel, lasa timpeniile cu postul si baga frumos lapte, ou, faina.

| Fatamuntilor a răspuns:

Faina,apa minerala, ulei sare, eventual arome.

| Dismally a răspuns:

Poti sa pui apa minerala (carbogazoasa) in loc de lapte.

| Catrice a răspuns (pentru Dismally):

Ai făcut vreodată clătite?
Se pun și ouă în rețeta completa happy

| Dismally a răspuns (pentru Catrice):

Am facut de doua ori, nu am reusit sa le arunc, a trebuit sa le intorc cu ceva dar au fost comstibile big grin
Daa, am uitat de oua laughing Nu stiu, in cazul asta daca vrei sa postesti nu mai mananci clatite big grin

| Catrice a răspuns (pentru Dismally):

Nașpa atunci.

| Dismally a răspuns (pentru Catrice):

Pai ce vrei si cu clatita in gura si cu sufletul in rai? Nu merge big grin

| Catrice a răspuns (pentru Dismally):

Faci sa meargăhee hee

| Dismally a răspuns (pentru Catrice):

Si ce mai vrei tu? laughing

| Catrice a răspuns (pentru Dismally):

Sa înveți sa faci clătitehee hee

| Pichakchiu explică (pentru Dismally):

Mersiiii

| Dismally a răspuns (pentru Catrice):

De ce, vrei si tu? laughing

| Catrice a răspuns (pentru Dismally):

Daca le faci ca la carte, da.
Dacă nu le mănâncă nici Azorel, zic pashee hee

| Dismally a răspuns (pentru Catrice):

La clatite nu garantez, in schimb fac niste papanasi fenomenali big grin

| Catrice a răspuns (pentru Dismally):

Mhm

| Lovelife00018 a răspuns:

Apa, faina, zahar, eventual ceva esente.