| megasmecher a întrebat:

Din ce motiv imi trosnesc oasele, in special omoplatii, as vrea sa stiu remedii, daca se poate si naturiste?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Danysan a răspuns:

Calciu si vitamine la greu la care se adauga o alimnetatie bogata si nu aiurita (ma refer al ore ).Fa sport, in special miscare.

5 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Lipsa de calciu.

| OnuOnulică a răspuns:

Ai nevoie de vitamine!

| Grimmjow69 a răspuns:

Trebuie sa te duci la un control reumatologic.Se spune ca oasele trosnesc cand cantitatea de lichid articular este mai mica.Ai nevoie si de vitamine si minerale, precum si de trofice articulate [Artrostop]. Incearca si la farmaciile naturiste.Trebuie sa consumi mai multe lichide.

| snake260889 a răspuns:

Ia calciu si vitamina d.remediu naturist nu cred ca e.

| Magdalena_Marc_Iulia_1993 a răspuns:

La nivelul articulatiei genunchiului, daca rotula nu este aliniata perfect in structurile articulare, ea se poate freca de tesuturile adiacente ceea ce provoaca un zgomot specific. Totusi exista si zgomotele asociate cu durere, ceea ce poate indica un grad de degenerare a suprafetelor articulare ale oaselor. Unori zgomotele articulare pot fi provocate de catre rupturi sau fisuri ale meniscurilor, sau de catre meniscuri deformate care sunt "ciupite" intre capetele articulare atunci cand genunchiul este indoit si apoi se face extensia membrului inferior.

Read more: http://www.doctor.info.ro/zgomote_articulare.html#ixzz2llsURlFR