| Allinna12 a întrebat:

Bunaa happy. As vrea sa stiu si eu cateva remedii naturiste pentru par uscat. Mersi :*!

3 răspunsuri:
| Cherry56 a răspuns:

Masca cu banane si miere pentru par uscat - Se amesteca ingredientele cu mixerul si se aplica pe parul spalat si sters in prealabil. Se lasa sa actioneze timp de o ora, dupa care se clateste cu apa din abundenta. Aceasta masca se aplica o data pe saptamana. Ingrediente: 1 banana coapta, 2 linguri de iaurt, 2 lingurite ulei din germeni de grau, 1/4 lingurita de lecitina, 1/8 lingurita de miere de albine, 2 lingurite de lapte si 2-4 picaturi ulei esential de ylang ylang.

sau:

Compozitie:
2 linguri ulei de masline
2 linguri ulei de ricin
2 linguri smantana

Dupa cum puteti observa, nu este genul de compozitie care se asorteaza cu apa de clatire. Aplicati-o 20 de minute inainte de spalare dupa care samponati si clatiti abundent.

sau urmatoarele link-uri:
http://www.util21.ro/......r-gras.htm
http://www.ziare.com/articole/masca+naturala+par+uscat

| PufiCiufi a răspuns:

Du-te la farmacie si intreaba de sampon pentru par uscat e cel mai bun ca e pe cale naturista si e si ieftin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Aplica pe toata lungimea parului ulei de masline sau ulei de ricin(le poti folosi si in combinatie, daca vrei)si lasa-l sa actioneze minimum 1 ora, dupa care spala-te pe cap cu sampon de doua ori. Fa lucrul acesta o data sau de doua ori pe saptamana.