| JustSMILEandFUCKoff a întrebat:

Doare plombarea? Trebuie sa ma duc maine la dentist si mi-e cam frica pentru ca nu am mai fost de ceva timp. Ce o sa faca? Va fi dureros?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
4 răspunsuri:
| YumiSukinanda a răspuns:

Nu va durea absolut de lochappy avem 9 ani si m-am dus. Este asa tarelaughing si chiar mi-a placut! nu am plans deoarece nu m-a durut apbolut deloc! nu-ti fie teama va trece si nu te va durea deloc! AI incredere in mine! BAFTA!

| zaloz a răspuns:

Deci nu e cine stie ce dar totusi e putina durere! va inlatura cu un aparat marerialul dentar stricat (caria sau ce ai tu ) va da cu un dezinfectant si va aplica o pasta si tot asa si la sfarsit o pombla cu care vei manca ca si cu dintele normal doar ca nu te va mai durea caria (care va fi scoasa )daca nu apica pasta si doar plomba e tot cam asa nu e mare durerea dar totui e putin!