| Bănică_Gabriela_1999 a întrebat:

Doare sa Îți scoți maseaua de minte?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| CuriousStuff a răspuns:

Nu doare atunci cand o scoti, singurul lucru putin deranjant e injectia pentru anestezie, insa e mult spus ca doare, e mai mult o piscatura. In rest, totul se face sub anestezie locala si nu simti nimic, iar daca incepi sa simti o mica durere se mai da anestezic, nu o sa fie dureros deloc. Insa o sa inceapa sa doara dupa ce trece efectul anestezicului. Pentru asta poti sa iei un algocalmin sau un nurofen si trece, nu e o durere asa crancena iar faptul ca stii ca ai scapat de dentist iti da si taria (sa zicem) sa suporti mai bine acea durere.

| MentalHolocaust a răspuns:

Nu,te gadila laughing)