| anonim_4396 a întrebat:

Doresc nr.de telefon a doctorului arab ce opereaza varice.cine ma poate ajuta?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
soothe
| soothe a răspuns:

Operatia la varice scot definitiv venele respective din circuitul sanguin fie prin inlaturarea, fie prin "astuparea" lor. Chiar daca pentru situatiile grave si motive estetice bine intemeiate, aceste metode sunt de neinlocuit, ele nu opresc procesul de degradare a venelor si aparitia viitoare a altor varice, la alte vene. De aceea trebuiesc luate in considerare cateva solutii alternative sau complementare care sa aline suferinta data de varicele deja existente si sa intareasca organismul in asa fel incat sa se previna aparitia altor varice sau inrautatirea celor existente.
mai mult poti citi aici: http://www.soothe.ca/articole/articol_64_varice.htm
Am si eu o intrebare - daca sunteti asa de interesat/-a de TPU de ce nu va inscrieti si Dvs? Ar fi mai frumos si mai elegant.

| Corina a răspuns:

Nu stiu nr. de tel. al acestui doctor, dar am vazut multe emisiuni cu el (Ii stiam si numele, dar am un lapsus). Stiu ca are nu stiu cate specializari prin strainatate, e specialist in patologia venoasa, are si clinica particulara, dar, exista un DAR... In timpul unei astfel de emisiuni, au intrat in direct mai multe doamne care fusesera operate de varici si care erau foarte nemultumite. I-au reprosat doctorului ca, la scurta vreme dupa operatie, le-au reaparut varicile. Deci, ramane singura sa decizi. Pot sa-ti recomand sa citesti si pe forumul de la kudika.ro Acolo parerile sunt impartite. Eu, personal, cunosc 2 persoane, care s-au operat, dar la alti medici si care, deasemeni, nu sunt multumite. Ramane la alegerea ta. Sanatate!

| elena a răspuns:

Cred ca este mai bine sa suni la postul de televiziune OTV, la numarul pe care il vezi pe ecran si poate asa rezolvi mai repede.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Si eu doresc nr.de telefon a doctorului care opereaza varice. va rog!