| Altair22 a întrebat:

Doresc sa postez aceasta intrebare doar celor care cunosc si stiu despre ce e vorba si cu ce se mananca.

Doresc sa iau calmante.

Am devenit extrem de incontrolabil in ultima vreme. Am stari de nervozitate care apar din senin, orice ma enerveaza, ma consum, am slabit extrem de mult, ma cert cu toata lumea, sunt foarte, foarte agitat si extrem de depresiv.

Tind sa notez faptul ca pana acum nu am fost deloc asa, ba mai mult, tot ce am scris mai sus mi se intampla de o saptamana si pe zi ce trece parca tot mai grav.

Sfatuiti-ma voi, inainte sa merg la doctor si sa ma dea ala/aia afara in suturi si sa ma recomande la PSIHIATRU. straight face

Serios. Nu mi-e bine deloc. Nici macar tigarile nu ma mai calmeaza... fumez 5-10 tigari una dupa alta si mai mult ma agit /enervez straight face

Calmante sau antidepresive?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Calmante sau antidepresive numai după un control medical de specialitate pentru sănătatea minții, adică la psihiatrie.
Nu te speria, mergi acolo.
Sănătate!
Pa, pa.

| bulin a răspuns:

Prin aceasta problema trec toti adolescentii.Nu cred ca ai nevoie de calmante sau antidepresive deoarece luandu-le de la aceasta varsta (banuiesc ca ai intre 14-20 ani) pot produce dependenta. Poti consula un psiholog pentru niste terapii... Extraveralul este pe baza de plante si te linisteste dar spune problema ta parintilor si gaseste o rezolvare "cu puterea mintii"(P.S: Nu te poti sinucide cu extraveralwinking )

| DrMaybe a răspuns:

Niciuna. Ai o cadere psihica, fie ea numita depresie sau hiperagitatiehappy deci. poate cu toate eforturile tale incearca sa pleci un timp singur. undeva la tara. dar singur sa fie.incearca sa plangi. eu am patit asta in anul 3 si sti ce? Mi-a priit. Nu te panica prea rau. poate te-a nemultumit ceva, deranjat ceva, e ok toti avem caderi din astea dar nu le accentua singur. nu te gandi ca esti singuru pe lumea asta care trece prin asa ceva! Am fost si eu.au fost si altii, chestia e sa stii sa treci prin ele si altele ce vor venii altfel ajungi legat de un pat in sectia de psihiatrie a orasului tau. Sa stii ca-ti recomand si naturale. daca stii la ce ma refer.sunt folosite in cazurile talehappy deci chill out my frend o sa fii bine happy

Răspuns utilizator avertizat
| Devilady a răspuns:

Ia niste emocalm(tablete naturiste) si bea ceai de lavanda. Ajuta la relaxare.

| PHLO007 a răspuns:

Nu îţi sugerez nicio variantă din cele menţionate de tine. O vizită la medic şi îţi va spune ce e de făcut, nu lua pastile de capul tău.