| Anne2000 a întrebat:

Dragi prieteni am 14 ani si vreau ca dantura mea sa fie mai alba. Vreau sa-mi cumpar benzi Crest WhiteStrips dar mi-e teama sa nu aiba vreun efect negativ dintilor mei deoarece am doar 14 ani si nu vreau sa imi stric dintii de pe acum. Am auzit ca compozitia din care sunt facute benzile este cea folosita de stomatolog. Imi voi strica smaltul? Pareri si cei care folositi de mult timp spuneti-mi va rog.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Mussette a răspuns:

Nu stiu ce sa spun despre aceste benzi, dar poti incerca bicarbonat de sodiu (alimentar)...albeste cat e posibil.
Dintii perfect albi nu sunt perfect sanatosi.

| StefanChriss a răspuns:

Odata ce ai dintii curati, iar smaltul nu este perfect alb, nu ai ce face, asta e culoarea smaltului dintilor tai laughing Cam toate metodele de albire a dintilor, reprezinta o albire artificiala si in principiu nesanatoasa.

| Serban_Andra_1999 a răspuns:

Poti incerca cu sar si lamaie

| MariaCorinaaaa a răspuns:

Incearca bicarbonat de sodiu alimentar si spala-te mereu dupa ce mananci si in fiecare zi si seara inainte de culcare pe dinti cu bicarbonatul de soidu si apoi cu pasta de dinti si mergi de cateva ori la dentist :*