| Mihaela_8091 a întrebat:

Dragilor sunt disperata!
Am 1.78 si am o problema mareee am 63 kg si ceva sunculite, si sunt si lata in solduri (am99 sad ) si in talie am 67, bustul e ok. Din cate stiu eu cam de pe data de 1 mai incep din nou preselectiile pentru NEXT TOP MODEL si as vrea sa particip la casting, dar cu suncile astea nu am nicio sansa zic eu (cu toate ca Lucia era durdulie tare la casting) cum sa slabesc asa de repede? am inceput sa beau multa apa, dar nu stiu ce sa mai fac, cred ca in 2-3 saptamani ajunge caravana in Iasi si nu as vrea sa ma fac de barabule la casting.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Azalea a răspuns:

Dieta balerina chiar da roade, dar nu pe termen lung ca strica metabolismul. Fundita?

9 răspunsuri:
| Mihaela_8091 explică:

DanielaDenisa ce vrei sa spui cu "Nu, caravana va fi saptamana asta"?
ExpertInMatematica vreau sa iti spun ca am burtica putina, dar am si cred eu ca am picioarele groase, ma rog, stiu eu ce spun, macar daca nu asi avea fundul bombatsad

| Mihaela_8091 explică:

Azalea, mersi de sfat de azi am inceput sa tin dieta, sper sa functioneze, totusi mi-e frica efectul yoyo.

| SmoKKe19 a răspuns:

Fai mult sexsmug laughing

| iuliaGirl11 a răspuns:

Nu, caravana va fi saptamana asta si Lucia avea 55 kg. Incerca sa faci mult sport, incerca sa continui sa bei apa, mamanca multe fructe si legume, fara fast-food. Dar ca sa fii sigura mai astepta cateva luni si du-te la castingul acela dupa ce se termina sezonul 2.

| Ea_1881 a răspuns:

Succes,si nu esti deloc grasa(esti bine, cum era si emma, si a slabit)
poate ne intalnim pe acolo.eu am 1.83.si 54.de kghappyas vrea sa fiu mai grasa dar de unde.esti bine asa cum esti, iti urez succes maximm.si cine stie poate ne intalnim acolo
winking
:*:*:*:*:

| Ank02 a răspuns:

Tine un regim foarte strict si fa exercitii mai ales pentru fese sunt pe net o multime.in 2/3 saptamana sigur ai sa reusesti!

| syjey a răspuns:

Sport,alearga,sari cu coarda genuflexiuni abdomente, elimina grasimilie din alimentatie si prajerile, si daca ai putea sa consulti un nutritionist ar fi perfect.

| JuLLiaN a răspuns:

Draga Mihaela, dupa parerea mea nu ar cam trebui sa slabesti mai deloc, si eu am tot 1.78 si am 64 de KG.(asa ca pot sa fac o comparatie).
Eu zic sa nu te prostesti sa faci acum cure de slabire si tot felul de prostii.
Dupa parerea mea esti aproape perfecta.
BAFTA LA CASTING.

| senorita.ro a răspuns:

La dimensiunile si kg-le tale, cu siguranta nu e nevoie sa-ti faci foarte multe probleme. Cat despre slabit, cel mai de preferat este sa alergi, sari coarda (foarte eficient). Alte tipuri de a slabi poti gasi pe http://senorita.ro/sanatate/diete-a-fitness.html